Mapa strony  Logowanie    Wersja do druku     
 
  Strona główna
Szukaj:   
 

 
 

Innowacje społeczne - od idei do upowszechniania efektów

24 października 2014 r.

  Opis  Program

24 października br. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Innowacje społeczne - od idei do upowszechniania efektów" poświęcona praktycznym aspektom innowacji społecznych (projektowanie, realizacja, upowszechnianie).

Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, a partnerem merytorycznym - firma GoodBrand & Company.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Gospodarki - Pan Janusz Piechociński oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju - Pani Iwona Wendel.

Organizatorzy konferencji pragną otworzyć publiczną dyskusją dotyczącą pobudzania rozwoju innowacji społecznych w Polsce, sposobów pozyskiwania wiedzy w tym zakresie oraz praktycznych wskazówek z zakresu projektowania i upowszechnia innowacji.
Program wydarzenia przewiduje dwie części.

  • W pierwszej zaplanowano dyskusję panelową, podczas której będą rozważane kwestie źródeł pozyskiwania informacji na temat innowacyjności społecznej i innowacji społecznych oraz możliwości określenia zakresu dyfuzji tych innowacji. W ramach panelu zaprezentowane zostaną również studia przypadków wdrożeń innowacji społecznych w Polsce.
  • Druga część konferencji będzie przeprowadzona w formie warsztatów dotyczących projektowania innowacji społecznych. Warsztaty, prowadzone przez praktyków realizujących innowacje społeczne, odbędą się w 10 równoległych grupach. Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów oraz zdobycia praktycznej wiedzy, poprzez przygotowanie projektów innowacji społecznych od pomysłu do upowszechniania efektów. Uczestnicy konferencji będą proszeni o wybór jednego z dziesięciu warsztatów problemowych, w którym wezmą udział. Tematyka warsztatów zaprezentowana jest w Szczegółowym Programie Konferencji.

 

Panele dyskusyjne jak i warsztaty mają pełnić rolę inspiracyjnych spotkań zarówno dla uczestników konferencji jak i prowadzących.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie Formularza Rejestracji Internetowej.

 

Patronat honorowy:


 
 
Miejsce wydarzenia
Akademia Leona Koźmińskiego
Warszawa
ul. Jagiellońska 59
Aula II