Mapa strony  Logowanie    Wersja do druku     
 
  Strona głównaKonferencje
Szukaj:   
 

 
 

Konferencje

Ważną formą działalności Instytutu są konferencje i seminaria. Stanowią one platformę wymiany poglądów z naukowcami z innych ośrodków badawczych w kraju i za granicą oraz z praktykami gospodarczymi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się seminaria, na których pracownicy IBRKK prezentują roczne raporty Instytutu.

Wśród prelegentów znaczące miejsce zajmują przedstawiciele urzędów centralnych i szkół wyższych prezentujący ważne zagadnienia gospodarcze.

Uczestnikami seminariów i konferencji są przedstawiciele nauki, biznesu, administracji państwowej, dziennikarze oraz studenci i uczniowie szkół średnich.28 czerwca 2017 r. Warszawa Gospodarka świata i Polski – szanse i zagrożenia
Mamy przyjemność zaprosić do udziału w konferencji „Gospodarka świata i Polski – szanse i zagrożenia”, która odbędzie się 28 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 87, p. V.
 
24 marca 2017 r. Warszawa Konsumpcja i Rozwój. Rozwój i Konsumpcja
Mamy przyjemność zaprosić do udziału w Konferencji Naukowej „Konsumpcja i Rozwój. Rozwój i Konsumpcja”, która odbędzie się 24 marca 2017 r. o godz. 10.00 w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 87, p.V.
 
16 marca 2017 r. Warszawa Ekonomiści o sobie i naukach ekonomicznych. Wokół książki „Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami”
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur uprzejmie zaprasza na otwarte seminarium pt.: Ekonomiści o sobie i naukach ekonomicznych. Wokół książki „Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami”
 
16 stycznia 2017 r. Warszawa Handel w latach 2011-2016 oraz uwarunkowania i scenariusze rozwoju handlu w perspektywie 2020 r.
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zapraszają na konferencję naukową na temat Handel w latach 2011-2016 oraz uwarunkowania i scenariusze rozwoju handlu w perspektywie 2020 r.
 
28 października 2016 r. Warszawa Jak mierzyć innowacje społeczne
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, Akademia Leona Koźmińskiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju oraz partner merytoryczny Better.Social Design Company serdecznie zapraszają 28 października 2016 r. o godz.10.00 na ogólnopolską konferencję naukową pt. Jak mierzyć efekty innowacji społecznych?
 
7 września 2016 r. Warszawa Dylematy zrównoważonego rozwoju
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na konferencję na temat „Dylematy zrównoważonego rozwoju”.
 
7 lipca 2016 r. Warszawa Świat i Polska przed nowymi wyzwaniami
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na konferencję na temat Świat i Polska przed nowymi wyzwaniami
 
26 stycznia 2016 r. Warszawa Szkoły myśli ekonomicznej w polskiej ekonomii akademickiej
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na konferencję naukową na temat Szkoły myśli ekonomicznej w polskiej ekonomii akademickiej
 
18 stycznia 2016 r. Warszawa Przedsiębiorstwa handlowe. Strategie, innowacje, relacje biznesowe
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zapraszają na konferencję naukową na temat Przedsiębiorstwa handlowe. Strategie, innowacje, relacje biznesowe
 
9 grudnia 2015 r. Warszawa Bułgaria i Rumunia - Rynki współpracy dla polskiego biznesu
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza Stowarzyszenie Eksporterów Polskich zapraszają na międzynarodową konferencję pod patronatem Ministra Gospodarki na temat Bułgaria i Rumunia Rynki współpracy dla polskiego biznesu
 
7 grudnia 2015 r. Warszawa Edukacja na rzecz innowacyjnych MSP - szwajcarskie doświadczenie a polskie wyzwania
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Polska Sekcja Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP) i-intelligence GMBH Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza zapraszają na międzynarodową konferencję na temat Edukacja na rzecz innowacyjnych MSP - szwajcarskie doświadczenie a polskie wyzwania
 
29 października 2015 r. Warszawa Wdrażanie innowacji społecznych w Polsce
29 października br. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Wdrażanie innowacji społecznych w Polsce". Jest to już trzecia konferencja z cyklu „Innowacje społeczne w Polsce". Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, a partnerem merytorycznym - firma Better.Social Design Company (dawniej GoodBrand & Company).
 
29 września 2015 r. Warszawa Polska gospodarka przed wielką zmianą?
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur uprzejmie zaprasza na konferencję nt: „Polska gospodarka przed wielką zmianą?”, na której prezentowane będą raporty: „Polityka gospodarcza Polski w integrującej się Europie 2014-2015” oraz „Gospodarka i handel zagraniczny w Polski 2014 roku”.
 
2 lipca 2015 r. Warszawa Szanse i zagrożenia wzrostu
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur uprzejmie zaprasza na konferencję nt: „Szanse i zagrożenia wzrostu”, na której prezentowane będą raporty „Koniunktura gospodarcza świata i Polski 2013-2016” oraz „Inwestycje zagraniczne w Polsce 2012-2014”.
 
29 czerwca 2015 r. Warszawa Konsumpcja. Innowacje. Zrównoważony Rozwój
Mamy przyjemność zaprosić do udziału w Konferencji Naukowej „Konsumpcja. Konsument. Innowacje. Zrównoważony Rozwój”, która odbędzie się 29 czerwca 2015 r. w Warszawie w siedzibie Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.
 
2 marca 2015 r. Warszawa Handel niezależny i sieciowy w Polsce wobec wyzwań gospodarki opartej na wiedzy
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur (IBRKK) oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) zapraszają na konferencję na temat "Handel niezależny i sieciowy w Polsce wobec wyzwań gospodarki opartej na wiedzy"
 
12 stycznia 2015 r. Warszawa Konferencja "Konsumpcja a innowacje"
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową nt. Konsumpcja a innowacje.
 
24 października 2014 r. Warszawa Innowacje społeczne - od idei do upowszechniania efektów
24 października br. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Innowacje społeczne – od idei do upowszechniania efektów” poświęcona praktycznym aspektom innowacji społecznych (projektowanie, realizacja, upowszechnianie).
 
22 października 2014 r. Warszawa Konferencja "Polska w Unii Europejskiej po 10 latach – w centrum czy na peryferiach?"
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na konferencję ogólnokrajową nt. Polska w Unii Europejskiej po 10 latach – w centrum czy na peryferiach?
 
7 lipca 2014 r. Warszawa Konferencja „Sprawiedliwy Handel a zrównoważona konsumpcja"
Instytut zaprasza na konferencję „Sprawiedliwy Handel a zrównoważona konsumpcja". Konferencja odbędzie się w dniu 7 lipca 2014 r. (poniedziałek) w siedzibie Instytutu Al. Jerozolimskie 87.
 
3 lipca 2014 r. Warszawa Konferencja "Dylematy rozwojowe polskiej gospodarki"
Instytut zaprasza na konferencję nt: „Dylematy rozwojowe polskiej gospodarki" na której prezentowane będą raporty: „Polityka gospodarcza Polski w integrującej się Europie 2013-2014", „Gospodarka i handel zagraniczny Polski w 2013 roku" oraz „Koniunktura gospodarcza świata i Polski 2012-2015".
 
4 czerwca 2014 r. Warszawa Konferencja "Konsument wobec nowych wyzwań"
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur w Warszawie uprzejmie zaprasza na konferencję międzynarodową „Konsument wobec nowych wyzwań".
 
8 kwietnia 2014 r. Warszawa Seminarium "Inwestycje zagraniczne w Polsce"
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na otwarte seminarium, na którym prezentowany będzie raport „Inwestycje zagraniczne w Polsce". Wprowadzenie do dyskusji - mgr Janusz Chojna wraz z zespołem autorskim .
 
27 stycznia 2014 r. Warszawa Konferencja "Przedsiębiorstwa handlowe w okresie spowolnienia gospodarki"
Organizatorzy Konferencji (IBRKK i POHiD) zapraszają na konferencję na temat "Przedsiębiorstwa handlowe w okresie spowolnienia gospodarki". Konferencja odbędzie się w dniu 27 stycznia 2014 roku.
 
28 listopada 2013 r. Warszawa Źródła makro-konkurencyjności w Unii Europejskiej i poza UE - szkoła polska
Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową pt.: „Źródła makro-konkurencyjności w Unii Europejskiej i poza UE - szkoła polska", która odbędzie się w dniu 28 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 10.00 w siedzibie Instytutu, Al. Jerozolimskie 87, sala konferencyjna V p.