BiznesEkonomiaFinanse

Jak zarabiać na blogu?

Blogowanie stało się sposobem na życie dla sporej grupy osób. Dlatego też wielu ludzi pragnie prowadzić własnego bloga. To sposób na życie, który pozwala nam zarabiać na pasji. Oczywiście nie każdy osiągnie sukces. Żeby zacząć zarabiać na blogu, musimy zgromadzić spore grono czytelników. Wymaga to od nas wiele pracy.

Jak zarabiać na blogu?

Zarobki czołowych blogerów są naprawdę duże. Jednak jest to tylko niewielki procent wszystkich blogerów. Jako początkujący możemy liczyć na zarobki rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Pozwoli nam to pokryć koszty prowadzenia bloga. Kiedy zgromadzimy grono czytelników możemy zacząć zarabiać poprzez umieszczanie reklam na blogu. AdSense to program, który nam to umożliwia. Tutaj zarobki są liczone na kilka sposobów. Za niektóre reklamy dostaniemy pieniądze w zależności od liczby wyświetleń, a w innych liczy się liczba osób, które klikną w reklamę. Stawki za pojedyncze wyświetlenie czy kliknięcie reklamy nie są duże, jednak przy zgromadzeniu większej ilości fanów możemy sporo zarobić. Czołowi blogerzy mogą zarabiać na reklamach nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Do tego potrzeba jednak kilkuset tysięcy czytelników.

Jako początkujący blogerzy możemy liczyć na wiele ofert barterowych. Barter polega na tym, że dostajemy jakiś przedmiot w zamian za napisanie o nim na blogu. Może być to również jakaś usługa, którą będziemy musieli przetestować i zdać relację naszym czytelnikom. Na początku w barterze dostaniemy tanie produkty, których ceny nie przekroczą kilkuset złotych. Jednak po zgromadzeniu większej ilości fanów możemy liczyć na droższe rzeczy, takie jak ekspresy do kawy, markowe ubrania, telefony czy komputery. Dużo też zależy od tematyki naszego bloga. Rzeczy, które otrzymamy w zamian za współpracę możemy sprzedać, co pozwoli nam zarobić nieco pieniędzy.

Kolejnym sposobem na zarabianie są współprace z firmami. Wiele firm chce się reklamować właśnie u blogerów. Zwłaszcza, jeśli grupa docelowa to młodzież lub dorośli. W dzisiejszych czasach wiele informacji szukamy w internecie. Dlatego też, jeśli dany bloger poleci jakiś produkt czy usługę, to fani z pewnością z tego skorzystają. Współprace mogą mieć różny charakter. Czasem będziemy musieli wyrazić opinię o danej rzeczy, a czasem dostaniemy gotowy tekst, który musimy umieścić na blogu. Zarobki jakie możemy osiągnąć są zależne od ilości fanów, których posiadamy. Ważne jest także ich zaangażowanie. Im więcej mamy komentarzy pod wpisami na blogu, tym więcej możemy dostać za współpracę. Przyjmuje się, że przy stu tysiącach fanów możemy liczyć na zarobki rzędu 2-4 tysiące złotych. Tutaj dużo zależy od branży, w której działamy, a także od konkurencji. Jeśli prowadzimy bloga o niszowej tematyce, to możemy liczyć na większe zarobki. Z kolei jeśli prowadzimy bloga o modzie, to stawki mogą być mniejsze. Dzieje się tak, gdyż jest wielu modowych blogerów. Dlatego też jeśli my odmówimy danej firmie ze względu na małe zarobki, to z łatwością znajdą sobie innego blogera.

W czasie współpracy z daną firmą warto pomyśleć o swoich fanach. Influencerzy, którzy reklamują dane produkty czy sklepy oferują kody rabatowe. W ten sposób nie tylko my skorzystamy na współpracy, ale także nasi czytelnicy. Pamiętajmy też, że współprace to nie wszystko. Fani lubią czytać tworzone przez na treści. Dlatego też zbyt częste dodawanie artykułów sponsorowanych może zrazić część fanów. Na 2-3 posty na blogu powinien przypadać jeden post sponsorowany. Jest to optymalna ilość, która nie sprawi, że czytelnicy przestaną odwiedzać naszego bloga.

Ostatnią rzeczą, która umożliwia nam zarobek jest otworzenie własnego sklepu. Sklepy internetowe blogerów mogą przynosić największe zyski ze wszystkich sposób. Najczęściej w sklepach sprzedawane są ubrania z logo danego twórcy, kubki, i inne gadżety. Wielu blogerów wydaje także książki, w których możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Książki te możemy sprzedawać także we własnym sklepie internetowym. Dobrym pomysłem są także eBooki.

Podobne artykuły
Finanse

Co nowego w świecie kredytów słychać? Sprawdzamy na blogu kredytowym!

W poprzednim roku między innymi za sprawą bezpiecznego kredytu 2% mieliśmy do czynienia z…
Czytaj
Biznes

E-commerce na globalną skalę — jak transport lotniczy wspiera branże online

E-commerce jest dziś nie tylko udogodnieniem, ale również kluczowym elementem światowej…
Czytaj
FinanseUncategorized

CPAgrip - czy ta sieć afiliacyjna wypłaca pieniądze? Opinie i zarobki

Czy chcesz zarobić w internecie, ale nie wiesz, komu zaufać? CPAgrip to platforma, która obiecuje…
Czytaj

Dodaj komentarz