Site icon ibrkk.pl

Na jaki kredyt dla firm warto się zdecydować?

Kredyty to czasami jedyna możliwość realizacji własnych inwestycji w firmie. Jest to zasługa głównie tego, że za ich pomocą jest się w stanie pozyskać sporą sumę pieniędzy. Jaki rodzaj kredytu może być jednak dla nas najlepszy? Sprawdzamy.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy to świetna propozycja dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ powstał on właśnie po to, aby móc zaspokoić potrzeby każdej działalności gospodarczej. Związany jest on z finansowaniem bieżących jej potrzeb, które skupiają się między innymi na utrzymaniu personalu lub uregulowaniu rachunków.

To, co wyróżnia kredyt obrotowy, to głównie okres jego obowiązywania. Najczęściej jest to rok, czyli najkorzystniejszy termin oddania zobowiązania. Taki zastrzyk gotówki może wspomóc firmy w kryzysie, ale także wspomóc je podczas realizacji własnych inwestycji, które w przyszłości w pełni się zwrócą i będą zarabiać.

Ciekawym elementem funkcjonowania kredytu obrotowego jest jego sposób spłaty. Nie ma tutaj z góry wymaganej kwoty, którą należy wpłacić co miesiąc. Kredytobiorca zobowiązuje się w tym przypadku to spłaty swojego zadłużenia do daty zapadalności kredytu. Tylko w niektórych przypadkach bank wymaga ustalenia minimalnej kwoty miesięcznego spłacania zobowiązania na konkretne konto.

Kredyt pomostowy

Kredyt pomostowy związany jest bezpośrednio z kredytem konsorcjalnym. Polega on głównie na finansowaniu wszystkich wydatków, które mają związek z pewną inwestycją. To, co go wyróżnia, to głównie czas trwania, który często nie jest dłuższy niż 3 miesiące.

Kredyt pomostowy pozwala na finansowanie wszystkich wydatków na bieżąco, które wymaga pewien projekt.

Co ciekawe oprocentowanie tego kredytu dobierane jest zupełnie indywidualnie, a przedsiębiorca ma szansę również na dostosowanie warunków finansowania do własnych preferencji.

Taki kredyt daje możliwość rozpoczęcia inwestycji, zanim otrzyma się kredyt konsorcjalny. Obejmuje on zarówno zadłużenie w złotówkach, ale także w dolarach oraz euro. Tak jak każdy kredyt wymaga on odpowiednich zaświadczeń o zdolności kredytowej indywidualnego klienta.

Jak pozyskać Klienta prosto z zagranicy?

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny przeznaczony jest głównie dla firm, które działają na bazie projektów unijnych. Zazwyczaj to właśnie one skłaniają przedsiębiorstwa do opracowywania nowych technologii, na które uzyskuje się pieniądze z banku.

Bank udziela kredytu na zakup technologii, ale również na pokrycie wszystkich procesów, których zadaniem jest wdrożenie jej oraz uruchomienie.

Oczywiście technologia może także zostać wymyślona i wdrożona przez indywidualnego klienta. Wtedy pieniądze przydadzą się między innymi na możliwość sprawdzenia jej w przedsiębiorstwie.

Technologia to między innymi raporty, które dotyczą wyników prac rozwojowych oraz prawa własności przemysłowej. Udoskonalając technologię, można nadać jej charakter ogólnodostępny, który wpłynie na naukę na całym świecie.

Kredyt technologiczny udzielany jest na cały okres realizacji technologii, ale także na karencję w spłacie. Obejmuje on także liczne dofinansowania, które są skutkiem ubocznym technologii.

Kredyt na otwarcie firmy

Innym rodzajem wsparcia finansowego dla przedsiębiorców jest kredyt na otwarcie firmy. Jest on udzielany zazwyczaj właścicielom działalności gospodarczej, którzy posiadają firmę nie dłużej niż 6 miesięcy. Wtedy mogą wnioskować o udzielenie kredytu do 60 tysięcy złotych.

To, co wyróżnia taki kredyt, to przede wszystkim jego niska prowizja. Waha się ona w granicach od 3 do 5 procent kwoty całego kredytu. Warto jednak podkreślić, że wcześniejsza spłata może spotkać się z niższymi kosztami.

Głównym celem kredytu jest pokrycie bieżących wydatków na inwestycje w firmie. Można wtedy opłacić wszystkie sprawy związane między innymi z pracownikami, ale także remontami i wyposażeniem lokalu.

Taki zastrzyk pieniędzy przydaje się każdemu przedsiębiorcy, głównie ze względu na konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Pieniądze, szczególnie na początku działalności gospodarczej, odgrywają bardzo ważną rolę dla każdego właściciela.

Co ciekawe, kredytobiorcy mogą zdecydować, czy chcą otrzymać pieniądze na rachunek bieżący, czy może obrotowy. Wniosek w większości przypadków składany jest drogą internetową.

Dlaczego warto korzystać z kredytów na firmę?

Bardzo często kredyty udzielane na firmę są opłacalne dla jej właścicieli, ze względu na niższe oprocentowanie. Banki chętnie pomagają przedsiębiorcom, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z ich potrzeb, jeśli chodzi o opłacenie inwestycji i bieżących spraw.

Dodatkowo kredyty to także długoterminowe zobowiązanie, dzięki któremu raty można dowolnie rozkładać nawet na kilkanaście lat. Znacząco ułatwia to spłatę zadłużenia.

Najpopularniejszymi kredytami, na jakie można się zdecydować, posiadając swoją własną firmę, są kredyty obrotowe, technologiczne, pomostowe oraz na otwarcie swojej działalności gospodarczej. Każdy z nich posiada zupełnie inną charakterystykę, co umożliwia dokonanie najlepszego wyboru przez przedsiębiorców.

Exit mobile version