Site icon ibrkk.pl

Po czym poznać wysokiej jakości karton?

Po czym poznać wysokiej jakości karton

Kartonowe pudła są wszędzie. Niezależnie od tego, czy kupujemy zabawki, produkty spożywcze czy kosmetyki, znajdziemy ich ogromną ilość na każdej sklepowej półce. Różnią się kolorami, fakturami, grubościami czy estetyką, jednak każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, by umieścić na nim jak najwięcej informacji i grafiki tak, by się wyróżniało. 

Wysokiej jakości karton – po czym go poznać?

Każdy przedsiębiorca stawia na zadowolenie klienta, dlatego zależy mu, aby karton, w który zapakowany jest jego produkt, był przede wszystkim wysokiej jakości. Co zatem na nią wpływa? Przede wszystkim takie czynniki jak elastyczność, grubość i jego faktura.

Dobrej jakości kartony cechują się odpowiednią sztywnością niezależnie od wielości pudełka. Poza tym powinien być on odporny na zgniatanie i uszkodzenia, wchłanianie wody i odporny na ściskanie.

Wysokiej jakości karton — wytrzymałość to podstawa! 

Pudła kartonowe wykorzystywane są do pakowania produktów oraz wysyłek. Dlatego też zależy nam na tym, by było on przede wszystkim wytrzymały i odporny na czynniki mechaniczne i inne uszkodzenia. Najbardziej wytrzymałym produktem, który spełnia powyższe wymogi, są faktury faliste i tektura lita. W przypadku tej pierwszej należy zwrócić uwagę na gramaturę kartonu i rodzaj fal. Im grubsze fale, tym karton jest odporniejszy na uderzenia i przebicie. Dzięki temu nasz produkt będzie całkowicie zabezpieczony i nie zostanie uszkodzony. Należy jednak pamiętać, że im cieńsza fala, tym bardziej elastyczne jest pudełko, dzięki czemu złożenie go nie sprawia nam trudności. 

Rodzaje opakowań kartonowych

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów opakowań kartonowych, które różnią się sposobem wykonania i ilością warstw. Zależnie od tego jakiego produktu potrzebujemy należy zapoznać się z kilkoma z nich. Najpopularniejszymi kartonami są:

Karton klapowy

Najczęściej wykorzystywane, ponieważ z obu stron (na górze i na dole) posiadają po cztery zakładki, które można złożyć i obkleić taśmą w celu jego zamknięcia. Są nie tylko łatwe w montażu, ale również demontażu. Wykorzystuje się je najczęściej do przewożenia ciężkich produktów.

Karton siedmiowarstwowy

Cechuje się najwyższą wytrzymałością, ponieważ składa się, jak sama nazwa wskazuje aż z siedmiu warstw tektury litej lub falistej. Wszystkie ściany pudełka są nie tylko sztywne i grube, ale przede wszystkim chronią zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Najczęściej wykorzystuje się je do transportu mebli i maszyn.

Karton fasadowy

Karton ten składa się z kilku warstw tektury litej lub falistej, które złączone są za pomocą zszywek. Otwór, przez który wkłada się do środka produkty, jest tylko jeden, dzięki czemu pudło jest o wiele bardziej wytrzymałe i odpowiednio zabezpiecza produkty podczas transportu. Wykorzystuje się je zazwyczaj podczas przewożenia lekkich przedmiotów. 

Wysokiej jakości karton – gdzie go kupić?

Na rynku znajdziemy wiele ofert dotyczących kartonowych opakowań, jednak nie wszystkie są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Aby produkty spełniły swoje funkcje i nasze oczekiwania, warto, jest wiedzieć, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru. 

Przede wszystkim należy sprawdzić jakie doświadczenie ma firma oraz jak długo widniej na rynku. Nie należy zapominać o opiniach innych klientów, które są dla nas kompendium wiedzy. Drugim ważnym czynnikiem jest cena oraz oferta, jaką firma proponuje. Niska cena zazwyczaj przekłada się również na niską jakość ich wykonania. Dlatego należy zwrócić uwagę na jakość tektury, wykończenia, nadruki i magazynowanie. Ostatnim czynnikiem są możliwości produkcyjne. To, w jakim czasie firma może wyprodukować nam dużą ilość kartonów i w jakim czasie nam je dostarczy, jest bardzo ważne. Być może okaże się, że posiada ona własne zaplecze produkcyjne i na stałe współpracuje z parterem transportowym, co znacznie skróci czas naszego oczekiwania. Wszystkie te czynniki przekładają się na wysoką jakość, której poszukujemy.

Artykuł powstał we współpracy z https://strefapakowania24.pl/

Exit mobile version